Noela Blanco Rodríguez
Ourense  1981

Licenciada en Ciencias Ambientais, máster en Prevención de Riscos Laborais. Na actualidade prepara o grao de Ciencias Políticas e da Administración Pública pola UNED.

Técnica de Prevención de Riscos Laborais en Sogama, desde 2009 en situación de excedencia. Secretaria provincial de Medio Ambiente do PSdeG de Ourense. Incorporouse ao Parlamento de Galicia en maio de 2015.

Na IX Lexislatura foi viceportavoz 2ª do Grupo Socialista, portavoz na Comisión de Asuntos Europeos e portavoz da área de Función Pública.


Contacto:
Partido Socialista de Galicia
Foto de NoelaBlanco Rodríguez
Circunscrición de Ourense

Asistencias ós órganos parlamentarios

Pleno do Parlamento

  • Deputada na reunión do martes, 26 de setembro de 2017, ás 10:00
  • Deputada na reunión do mércores, 27 de setembro de 2017, ás 10:00
  • Deputada na reunión do mércores, 04 de outubro de 2017, ás 10:00
  • Deputada na reunión do venres, 06 de outubro de 2017, ás 11:00
  • Deputada na reunión do martes, 17 de outubro de 2017, ás 10:00
  • Deputada na reunión do mércores, 18 de outubro de 2017, ás 10:00

Comisión 5.ª, Sanidade, Política Social e Emprego

  • Vogal na reunión do xoves, 28 de setembro de 2017, ás 16:00
  • Vogal na reunión do mércores, 11 de outubro de 2017, ás 10:35

Comisión 6.ª, Industria, Enerxía, Comercio e Turismo

  • Asistencia na reunión do xoves, 21 de setembro de 2017, ás 16:00

Comisión Permanente non Lexislativa de Control da Corporación da RTVG

  • Vogal na reunión do xoves, 28 de setembro de 2017, ás 10:35

Comisión N.P. para o seguimento das políticas relativas á discapacidade

  • Vogal na reunión do luns, 25 de setembro de 2017, ás 10:30

© Parlamento de Galicia, 2011 | Rúa do Hórreo, 63 - 15701 Santiago de Compostela | Tel.: 981 551 300 Fax: 981 551 408