Jacobo Moreira Ferro
Santiago de Compostela  1973

Licenciado en Dereito pola Universidade de Santiago de Compostela. Programa de Liderado e Xestión Pública no IESE. Avogado con 20 anos de exercicio profesional en diferentes bufetes e na empresa privada.

Concelleiro do PP en Pontevedra desde o ano 2007 e voceiro do grupo municipal desde 2012. En 2014 foi elixido presidente local do partido. Deputado autonómico na VIII lexislatura en substitución de José Fervenza Costas, elixido alcalde de Moaña en 2011, e deputado na IX lexislatura en substitución de Agustín Hernández, nomeado alcalde de Santiago de Compostela.

Accede ao Parlamento na X Lexislatura en febreiro de 2017 e é voceiro do GPP da área de Función Pública.


Contacto:
Partido Popular
Foto de JacoboMoreira Ferro
Circunscrición de Pontevedra

Asistencias ós órganos parlamentarios

Comisión 1.ª, Institucional, de Administración Xeral, Xustiza e Interior

  • Vogal na reunión do xoves, 07 de decembro de 2017, ás 10:30

Comisión 2.ª, Ordenación Territorial, Obras Públicas, Medio Ambiente e Ser.

  • Vogal na reunión do venres, 17 de novembro de 2017, ás 10:38
  • Vogal na reunión do xoves, 30 de novembro de 2017, ás 10:33
  • Vogal na reunión do martes, 12 de decembro de 2017, ás 10:35

Comisión 3.ª, Economía, Facenda e Orzamentos

  • Asistencia na reunión do luns, 11 de decembro de 2017, ás 10:00

Pleno do Parlamento

  • Deputado na reunión do luns, 20 de novembro de 2017, ás 10:00
  • Deputado na reunión do martes, 21 de novembro de 2017, ás 10:00
  • Deputado na reunión do mércores, 22 de novembro de 2017, ás 10:00

Comisión 5.ª, Sanidade, Política Social e Emprego

  • Asistencia na reunión do mércores, 29 de novembro de 2017, ás 10:30

© Parlamento de Galicia, 2011 | Rúa do Hórreo, 63 - 15701 Santiago de Compostela | Tel.: 981 551 300 Fax: 981 551 408