Antonio Mouriño Villar
Celanova  1954

Administrativo. Alcalde de Celanova desde 1991 ata 2012 e deputado provincial desde 1995 ata 2012.

Foi presidente do Inorde e do Padroado Provincial de Turismo entre 1999 e 2007. Membro do Comité de Dirección provincial do PP de Ourense e da Xunta Directiva do Partido Popular de Galicia. Deputado no Parlamento de Galicia na IX lexislatura, na que foi presidente da Comisión 4ª, Educación e Cultura. Na X lexislatura accedeu á condición de deputado, en novembro do 2016, en substitución de Marisol Díaz Mouteira, elixida delegada da Xunta en Ourense.


Contacto:
Partido Popular
Foto de AntonioMouriño Villar
Circunscrición de Ourense

Asistencias ós órganos parlamentarios

Comisión 2.ª, Ordenación Territorial, Obras Públicas, Medio Ambiente e Ser.

  • Vogal na reunión do mércores, 01 de febreiro de 2017, ás 10:30

Pleno do Parlamento

  • Deputado na reunión do luns, 06 de febreiro de 2017, ás 10:00
  • Deputado na reunión do martes, 07 de febreiro de 2017, ás 10:00
  • Deputado na reunión do mércores, 08 de febreiro de 2017, ás 10:00

Comisión 4.ª, Educación e Cultura

  • Presidente na reunión do xoves, 09 de febreiro de 2017, ás 16:00

Mesa da Comisión 4.ª, Educación e Cultura

  • Presidente na reunión do mércores, 01 de febreiro de 2017, ás 11:00
  • Presidente na reunión do luns, 20 de febreiro de 2017, ás 11:30

© Parlamento de Galicia, 2011 | Rúa do Hórreo, 63 - 15701 Santiago de Compostela | Tel.: 981 551 300 Fax: 981 551 408